By Krista Teearu|2017-06-07T12:21:29+03:004. aprill 2014|Categories: seadused|Tags: ettevõtlus|6 kommentaari
Related Posts
6 kommentaari
Leave A Comment Tühista vastus
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Tere! Kas riigilõivu 185€ võib endale mistahes hetkel tagasi kanda? Ka juhul kui kontole pole veel ühtegi tulu laekunud, kuid enne majandusaasta lõppu kindlasti laekub?
Tere! Iseenesest võib jah riigilõivu tagasi kanda ükskõik mis ajahetkel, aga Su küsimus jäi veidi segaseks ning tekkis omakorda küsimus: millistest vahenditest see riigilõiv tagasi kantakse kui kontole pole veel ühtegi tulu laekunud? Selleks, et omaniku ees rahaline võlg tasuda, peab ettevõttel ikkagi ju reaalselt raha panka või kassasse laekunud olema.
Aitäh vastuse eest! Kas osakapitali arvelt seda kanda ei saa?
Tere Evelin 🙂 Kui osakapital on sisse makstud ja rahana arvel, siis ikka saab.
Tere!
Kas tasutud riigilõivu võib tasaarveldada osamaksega? Või peaks selle ikkagi endale tagasi kandma ja sissemaksena tegema ikkagi 2500€ ülekande?
Tere! Kui osaühing on asutatud sissemakset tegemata, siis on targem ikkagi riigilõiv tagasi kanda ja sissemakse teha (ülekandega) selgitusega “osakapitali sissemakse” – sedasi on kõige lihtsam hiljem, kui osamakse on sisse makstud täies mahus, võtta pangakinnitusega tõend äriregistrile. Riigilõivu tasaarveldada osamaksega juriidiliselt korrektselt pole kahjuks võimalik.