Kaks kõige levinumat blogiplatvormi on Google omanduses olev Blogger (midagi.blogspot.com blogid) ja WordPress (midagi.wordpress.com blogid). Mis neil vahet on?

WordPress on äriettevõte. Baasvõimalused blogimiseks on tasuta, sh 3 GB salvestusruumi, sadu tasuta kujundusteemasid ja „pluginaid“ ehk lisavõimalusi, a la sotsiaalmeedia jagamisnupud või hinnakiri. Raha eest saab lisavõimalusi juurde osta – ruumi, kohandamisvõimalusi jne.  Tasuta blogi sisu saab hiljem suhteliselt kergelt ümber tõsta mugavamasse kohta.

WordPressi kohta on öeldud ka – blogiplatvorm mitteblogijatele. WordPressiga saab lihtsalt teha ka väikeseid kodulehekülgi või e-poode.
Veidi ebameeldiv aspekt tasuta WordPressi lahenduse juures on pealesurutud reklaamid (vt lisatud pilti). Kui niisama-jutublogis  need ehk nii ei sega, siis muidu väga asjaliku postituse juures on täiesti suvalised reklaamid häirivad. Reklaamidest saab lahti makstes WordPressile 30 dollarit aastas.

wordpress

Blogger on Google poolt ostetud aastal 2003 ja tema arendamisega ei nähta eriti vaeva. Samas ei püüa Google ka sinu käest raha kätte saada. Tasuta võimalusi on rohkem ja tasulisi praktiliselt polegi. Blogger ei lisa sinu blogile oma reklaame ega nõua nendest vabanemise eest raha.

Blogger on algajale lihtsam, WordPress võimaldab rohkem paindlikkust.

Kokkuvõtteks

Kui sa tahad lihtsalt oma mõtteid või käsitööpilte jagada, siis selleks sobib Blogger hästi. Mugav, lihtne ja täiesti tasuta.

Kui sa tahad professionaalse välimusega firmaveebi ja blogi, siis võta parem WordPress, registreeri omanimeline domeen (.ee domeen 19.74 eurot aastas) ja paiguta Eestis näiteks Zone serverisse (6.60 eurot kuus). Zone-l on WordPressi tugi olemas ja ka päris algaja (nt mina) saab paigaldamisega kergelt hakkama. Kindlasti (kui oleks aega ja huvi otsida) on blogi majutamiseks soodsamaid lahendusi, nii Eestis kui mujal, aga summa iseenesest on väike. Vähemalt saab sealt eestikeelse keskkonna, eestikeelsed arved firmale ja vajadusel abi.

PS. Vaata ka teisi postitusi samast seeriast.