10 head põhjust, miks valida online raamatupidamine – online raamatupidamisprogramm koos dokumentide säilitamisega pilveserveris (nt Dropbox).

Kui sa valid tavalise raamatupidamisteenuse asemel online raamatupidamise, saad koos sellega kaasa online raamatupidamisprogrammi (nt Margn) kasutamise õiguse ning sedakaudu hulga täiendavaid kasulikke ja elu mugavamaks tegevaid võimalusi.

1. Mugav võimalus väljastada oma soovi järgi kujundatud arveid

Online raamatupidamisprogramm sisaldab tavaliselt võimalust väljastada otse programmist enda soovi järgi kujundatud arveid, oma logoga, pdf formaadis ning need kohe meiliga kliendile edastada. Samuti saad saata kliendile koos arvega programmist väljavõtte maksmata arvetest.

2. Kasutajasõbralik

Online raamatupidamisprogramm on tavaliselt kasutajasõbralikum kui klassikaline programm, mis on disainitud eeskätt kogenud raamatupidaja vajadusi silmas pidades.

3. Aja kokkuhoid

Online raamatupidamine säästab su aega – sa ei pea kulutama igal kuul aega, et raamatupidajale dokumente viia. Tõsta dokumendid jooksvalt oma dokumendid Dropboxi (või analoogsesse pilveserverisse) ning dokumendid on koheselt raamatupidajale kättesaadavad.

4. Kiire müügiarve väljastamine

Kui töötad kliendi juures, olles näiteks fotograaf või aednik, saad kohe väljastada kliendile arve peale töö lõpetamist, tahvelarvutist või nutitelefonist. See suurendab arvete laekumise kiirust ja parandab su rahavoogusid.

5. Rahaline sääst

Online raamatupidamine võimaldab sul endal väljastada oma müügiarveid ja sisestada ostuarveid, säästes raamatupidajale makstavatelt summadelt. See võimalus võib olla kasulik nii ettevõtluse alguspäevil, kui raha napib kui ka hiljem, kui saad selleks rakendada oma palgalisi töötajaid.

6. Parem informeeritus

Sa saad igal ajal vaadata nii oma valitud perioodi tulusid ja kulusid kui ka konkreetse kliendi müüke või ostusid mõnelt hankijalt, laekumata müügiarveid ja maksmata ostuarveid. Seega saad sa teha kiiremaid ja mõistlikumaid otsuseid.

7. Mugav tarkvara kasutamine

Ei mingit installeerimist, asu kohe kasutama. Lisaks uueneb tarkvara automaatselt. Tavapäraselt peaksid sa igal aastal versiooni uuendama, et kaasas käia muutuvate reeglitega. Online programm uuendatakse teenusepakkuja poolt automaatselt.

8. Andmete turvalisus

Sinu raamatupidamisandmed ja dokumendid on hoitud turvaliselt, suurtes serverites. Kui su arvuti kõvaketas üles ütleb või sülearvuti varastatakse, on su raamatupidamisandmed alles ja kaitstud, andes sulle meelerahu.
Sa ei pea tegema regulaarseid tagavarakoopiaid, selle eest hoolitseb teenusepakkuja.

9. Maksad ainult kasutatud aja eest

Ei mingeid suuri investeeringuid tarkvara ostmiseks, maksad ainult kasutatud kuude eest.
See innustab ka tarkvaraarendajaid olema jätkuvalt innovatiivsed hoidmaks oma kliente. Kliendile on see kasulik, sest toodet arendatakse järjest paremaks.

10. Ligipääs oma andmetele suvalisest asukohast

Online raamatupidamisprogrammi saab kasutada läbi internetibrauseri, seega sa saad oma ettevõtte andmetele ligi igast kasutada olevast seadmest, kus on olemas internetiühendus.
Saad oma finantsandmeid vaadata sõltumata oma asukohast – kodust, kliendi juurest, ärireisilt või puhkusereisilt. Sa ei pea enam kunagi muretsema  oma andmete kaasaskandmise turvalisuse pärast. Samuti on sul pidev ligipääs oma raamatupidamisdokumentidele, mis tavapärase raamatupidamise korral asuksid raamatupidaja kontoris kaustas.

Online raamatupidamine teeb su elu lihtsamaks.

PS. Loe ka teisi postitusi samast seeriast