online raamatupidamine lihtsustab ettevõtlust

Pilvebüroo põhiteenus ongi online raamatupidamine ehk raamatupidamisteenus, mis toimub täiesti paberivabalt ja internetipõhiselt, kasutades pilvetehnoloogiat.

Kuidas toimib online raamatupidamine?

Kogu meie raamatupidamine on online ehk internetis – raamatupidamisarvestuseks kasutame veebipõhist programmi Margn. Dokumente vahetame ja hoiame Dropboxis, korralikult kataloogi sätituna ja tasulise lepingu all, mis tagab dokumentide säilimise. Igal kliendil on oma Dropboxi kataloog, kuhu pääseb ligi ta ise, mina ja üks raamatupidaja. Teised seda kataloogi ei näe.

Kes sellest kasu saavad?

Ettevõtja saab oma Margn’i ja Dropboxi andmetele igal ajal internetist ligi, ka tahvlist ja nutitelefonist, näeb oma aruandeid, laekumata arveid, maksmata arveid, saab programmist otse müügiarveid klientidele saata. Samuti saab ta Dropboxis hoida peale arvete ka oma lepinguid ja muid vajalikke dokumente ja saab neile igalt poolt ligi kui vaja.

Ei mingeid tolmavaid kaustavirnasid (minu jaoks konkurentsitult ebameeldivaim aspekt tavalise paberitega raamatupidamise juures) ja dokumentide ülevõtmiseks kuluvat igakuist lisaaega.

Klientidega suhtleme meilide ja skaibi teel, jooksvad teemad saame kõik nii lahendatud. Kui vaja pikemalt plaane seada, kohvitame mõnes kenas kohvikus ja arutame asja.

Online raamatupidamine – Millist raamatupidamisprogrammi kasutada?

Me kasutame programmi Margn. Miks just see? 2012.a sügisel vaatasin ringi internetipõhise raamatupidamistarkvara turul, leidsin Margni, kohtusin Taaviga, kes jättis väga asjaliku mulje. Taavilt olen ma ka korduvalt kiiresti oma küsimustele vastuseid saanud. Alates eelmise aasta lõpust on Margni suurosanikuks Erply, kelle eesmärgiks on oma klientidele pakkuda tasuta raamatupidamistarkvara. See annab mulle päris hea kindluse, et Margn kuskile unustusehõlma ei vaju nagu juhtub paraku enamuste väikeste startup-firmadega.

Turul on muidugi ka teisi programme – nt Directo, aga need on märkimisväärselt kallimad ja keskmisele väikeettevõttele mitte eriti täiendavat lisaväärtust pakkuvad. Online raamatupidamine on kiiresti arenev valdkond, sest see on nii raamatupidajale kui ettevõtjale väga mugav lahendus.

| muudetud 11.04 2021 |