Mis on online raamatupidamine?

/, raamatupidamine/Mis on online raamatupidamine?

See postitus kuulub sarja raamatupidamine.

Pilvebüroo põhiteenus ongi online raamatupidamine ehk raamatupidamisteenus, mis toimub täiesti paberivabalt ja internetipõhiselt, kasutades pilvetehnoloogiat.

Kuidas toimib online raamatupidamine?

Kogu meie raamatupidamine on online ehk internetis – raamatupidamisarvestuseks kasutame veebipõhist programmi Margn. Dokumente vahetame ja hoiame Dropboxis, korralikult kataloogi sätituna ja tasulise lepingu all, mis tagab dokumentide säilimise.  Igal kliendil on oma Dropboxi kataloog, kuhu pääseb ligi ta ise, mina ja üks raamatupidaja. Teised seda kataloogi ei näe.

Online raamatupidamine on kasulik ettevõtjale

Ettevõtja saab oma Margn’i ja Dropboxi andmetele igal ajal internetist ligi, ka tahvlist ja nutitelefonist, näeb oma aruandeid, laekumata arveid, maksmata arveid, saab programmist otse müügiarveid klientidele saata. Samuti saab ta Dropboxis  hoida peale arvete ka oma lepinguid ja muid vajalikke dokumente ja saab neile igalt poolt ligi kui vaja.

Online raamatupidamine on kasulik meile

Ei mingeid tolmavaid kaustavirnasid (minu jaoks konkurentsitult ebameeldivaim aspekt tavalise paberitega raamatupidamise juures) ja dokumentide ülevõtmiseks kuluvat igakuist lisaaega.

Klientidega suhtleme meilide ja skaibi teel, jooksvad teemad saame kõik nii lahendatud. Kui vaja pikemalt plaane seada, kohvitame mõnes kenas kohvikus ja arutame asja.

Online raamatupidamine – millist raamatupidamisprogrammi kasutada?

Me kasutame programmi Margn. Miks just see? 2012.a sügisel vaatasin ringi internetipõhise raamatupidamistarkvara turul, leidsin Margni, kohtusin Taaviga, kes jättis väga asjaliku mulje. Taavilt olen ma ka korduvalt kiiresti oma küsimustele vastuseid saanud.  Alates eelmise aasta lõpust on Margni suurosanikuks Erply, kelle eesmärgiks on oma klientidele pakkuda tasuta raamatupidamistarkvara. See annab mulle päris hea kindluse, et Margn kuskile unustusehõlma ei vaju nagu juhtub paraku enamuste väikeste startup-firmadega.

Turul on muidugi ka teisi programme – nt Directo, aga need on märkimisväärselt kallimad ja keskmisele väikeettevõttele mitte eriti täiendavat lisaväärtust pakkuvad. Online raamatupidamine on kiiresti arenev valdkond, sest see on nii raamatupidajale kui ettevõtjale väga mugav lahendus.

PS. Vaata ka teisi postitusi samast seeriast.

Ettevõtja ABC. Ellujäämise kursus alustavale ettevõtjale
Telli TASUTA 5-osaline kursus
- |2017-07-06T19:12:49+00:009. mai 2013|pilveteenused, raamatupidamine|3 kommentaari

3 kommentaari

  1. Martha 29. märts 2014 at 11:55 - Reply

    Online raamatupidamine on vaieldamatu ja möödapääsmatu tulevik. Kliendid tahavad odavamat ja efektiivsemat teenust ning just selline uus tehnoloogia seda võimaldab. Tulevikus äkki suudetakse eestikeelset raamatupidamist isegi pakkuda odavamatsest Aasia riikidest. Jõudu tööle uute ja tõhusate lahenduste edasiarendamisel!

  2. Rahaasjad 9. märts 2016 at 18:54 - Reply

    […] Asutamine võtab aega loetud minutid, pangaarve avamine samuti napi pooltunni. Võimalus on tellida onlineraamatupidamine, mida saab korraldada läbi interneti ja aega kulub minimaalselt. Lihtsa veebilehe tegemine on […]

  3. Katrin 22. aprill 2016 at 09:27 - Reply

    Küsiksin praktilise poole pealt- kuidas sisestate algdokumente raamatupidamisprogrammi? Kas töötate kahe monitoriga? Kui on mõni pikk arve, mida tuleb erinevate tegevusalade vahel jagada, kas ebamugav ei ole? Kas koos raamatupidamiskande tegemisega salvestate ka algdokumendi kohe programmi selle kande külge? Või jäävad dokumendid eraldi kataloogidesse?

Kommenteeri

3 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arhiiv