Virtuaalne assistent (virtual assistant, VA) pakub oma klientidele interneti kaudu erinevaid kontoriteenuseid. Reeglina on ta varem töötanud ettevõttes sekretäri, assistendi, büroojuhi või muul kontoritööl ja siis otsustanud iseseisvalt tööle hakata.  Teenusteks on eeskätt tavapärased sekretäri- ja assistenditeenused, osad spetsiifilisemate oskustega virtuaalsed assistendid osutavad ka muid teenuseid – nt veebihaldus, arvepidamine, marketing, sotsiaalmeediaga seotud teenused, kirjutamine ja toimetamine, müügitöö.

Virtuaalse assistendi klientideks on enamasti väikeettevõtjad, kellel on vaja regulaarset väikesemahulist abi. Kliendid suhtlevad virtuaalse assistendiga meili, skaibi või telefoni teel.

Virtuaalne assistent on iseseisev ettevõtja, kes määrab ise oma tasu ja töötunnid, hoolitseb ise oma maksude ja töövahendite eest. Klient saab tellida täpselt sellises mahus teenuseid nagu tal parajasti vaja ja võimalik. VA jälgib hoolikalt oma tööaega ja esitab tehtud tööde aruande ja arve.

Võimalikke töid, mida VA-le delegeerida:
– müügiarvete väljastamine klientidele ja laekumiste jälgimine,
– infootsing, nt konkurentide veebilehtede jälgimine,
– hinnapäringute tegemine,
– arvete maksmine,
– andmete sisestamine,
– kliendisuhete haldamine – nt sünnipäevaõnnitlused, tänukirjad, jõulukaardid vms,
– Powerpoindi esitluste koostamine,
– reiside ja ürituste korraldamine,
– tööalase kalendri haldamine, kohtumiste kokkuleppimine ja meeldetuletamine,
– telefonile vastamine,
– blogi ja Facebooki postituste kirjutamine, kommentaaridele vastamine.

Pikemat loetelu teenustest vt nt siit, siit või siit (suvalised googlega leitud firmad).

Ma olen täiesti kindel, et selline formaat hakkab ka Eestis järjest enam levima. Pean praegu mõne inimesega läbirääkimisi, kas nad julgeksid tasapisi oma äri selles valdkonnas alustada. Mul oleks väga hea meel nendega koostööd teha. Virtuaalassistendi töövorm on nutikas ja mõistlik lahendus, mis võimaldab VA-del töötada sobiva töökoormusega oma mugavas kodus ja klientidel kasutada väikeses mahus ja vastavalt mõistliku hinna eest neile vajalikke professionaalseid teenuseid.

PS. Vaata ka teisi postitusi samast seeriast.