UNISTAJAST PÄRIS ETTEVÕTJAKS

6-kuune ettevõtja arenguprogramm

Kas Sina alles unistad oma ettevõttest või oled juba alustanud?

Oma ettevõte peidab endas palju ahvatlevaid võimalusi – eneseteostust, rahalist vabadust, ajalist vabadust, oma ideede teostamist omal moel, klientide aitamist, tuntust vms.

Samas peidab ta ka sama palju riske, ohte ja väljakutseid – kas ma saan hakkama, kust leian kliendi, kas maksuamet tuleb kohe kontrollima, kas tulen rahaliselt välja, kas ma olen piisavalt hea vms.

Oma ettevõtte loomine on väga põnev, kus kohtuvadki õnnestumised ja ebaõnnestumised, edukus, ootamatused ja pidev eneseületus, õppimine ning areng.

Ettevõtjaks kasvatakse aja jooksul. Iga ettevõtja ja iga ettevõte on unikaalne. Kõike ei olegi võimalik kohe teada.

Väga paljud ettevõtjad ei alusta, sest nad on kinni lõpmatus õppimises, kahtlemises, testimises. Neil on tunne, et kõik peab olema välja mõeldud ja valmis. Nad peavad kõike teadma ja kui veel ei tea, siis järelikult on veel vara. Ja nii ootavadki väärtuslikud artiklid sahtlis, arvuti on täis kasulikke äppe või töölehti, heegeldatud mütsid ei mahu kappi ära, kuid neid pakkuda veel ei saa, sest firmal pole nime, logo on puudu või veel ei tea, kuidas raamatupidamine käib.

Iga ettevõtte arenemine ja lugu ongi omamoodi. Ettevõtte arendamine on pidev otsustamine, proovimine, õppimine, otsustamine, uus proovimine, õppimine ja jälle otsustamine, kuniks leiad viisi, mis tiivustab Sind, kasvatab Su ettevõtet ja teenib Su kliente.

KUIDAS JÕUDA SIND TIIVUSTAVA JA KLIENTE RÕÕMUSTAVA ETTEVÕTTENI?

Ettevõtjaks saamise teekond on sageli üksik ja see takistab liiga paljusid ettevõtjaid. Kelleltki ei ole küsida ja kellegagi pole arutada ega oma mõtteid jagada. See üksindus võib väga kergelt hakata ahistama – ohustab niigi habrast enesekindlust ja röövib motivatsiooni ning eneseusku.

Ettevõtja on esialgu nagu Hunt Kriimsilm, kes teeb ja peab oskama kõike – turundada, raha juhtida, toodet arendada, müüa, klientide ja partneritega suhelda, ennast esindada ja lisaks peab ka endaga hakkama saama. See rollide paljusus võib olla väga hirmutav ja tekitabki küsimuse – kas ikka mina saan sellega hakkama?

Eduka ettevõtte loomise saladus – Sul tuleb lihtsalt alustada! Enne kui sa oled päris valmis. Ilma alustamiseta ei jõua sa mitte kuhugi. Alustamata ei tea Sa tegelikult, mida sa tead ja mida sa ei tea. Usu, Sa veel üllatud, kui palju Sa tegelikult tead!

Sama lugu on ka ettevõtte arendamisega. Võib-olla on sul juba esimesed kliendid olemas – aga kuidas edasi?

Tänapäeval on infot saadaval nii meeletus koguses, et nende õigete vajalike tarkuseterade ülesleidmine võtab kogu olemasoleva aja ja tegudeks ei jää aega ega energiat.

Kuigi kõik peavad oma teekonna ise käima ja oma komistamised ise tegema, siis sellele katsumuste teekonnale on lihtsam asuda, kui sul on õige info, oskad raskust kanda ja sul on toetavad teekaaslased. Paljud jalgrattad on juba leiutatud ja neid ei pea iga alustaja uuesti leiutama.

Kus oled oma ettevõttega Sina?

 • Idee on selge ja toode olemas, aga firma registreerimiseni ei jõua, sest ei leia õiget firma nime või arvad, et sa pole piisavalt hea, et oma teenuse eest raha küsida?
 • Firma on registreeritud, aga peitud logo ja kodulehe tegemise taha?
 • Firma toimetab, kuid finantsidega seotud teadmised põhjustavad ebakindlust?
 • Firma on olemas, toode/teenus ka, aga keegi osta ei saa, sest keegi ei tea Sinust?
 • Firma on olemas, toode/teenus ka, aga ei julge müüa, sest kardad end lolliks teha?
 • Kõik on olemas, aga peas kummitab üks tegelane, kes ütleb „Äkki Sa ei saa hakkama“?
 • Kõik on olemas, aga tahaks kellegagi vahel rääkida ja jagada?

Kõik ettevõtjad on need etapid läbi käinud. See on ettevõtjaks, juhiks ja omanikuks kasvamise loomulik teekond.

Lepi sellega, kus Sa oled, andesta endale ja astu järgmine julge samm.

Mida vajavad alustavad ettevõtjad kõige rohkem?

Küsisime alustavatelt ettevõtjatelt, mis neid kõige enam takistab ja millist tuge nad kõige rohkem vajavad. Saime neilt sellised vastused:

„Oma eneseusu ja enesekindluse tõstmist, et Sa julged ja saad hakkama.“

„Toetavat tugigruppi, kellega arutada oma mõtteid, motiveerivaid teekonnakaaslasi.“

„Julgustust astuda välja oma mugavustsoonist, et saaks alustada ja mitte ülemõelda.“

„Õppida ennast päriselt väärtustama, et saaks ja julgeks midagi teha.“

„Hoolikalt valitud kõige vajalikumat infot, juhendamist ja selgitusi, kuidas asju tehakse.“

„Arusaama maksudest ja raamatupidamisest, et ennast probleemidesse ei mässiks.“

„Et keegi kuulaks mind ja ütleks, et olen õigel teel, et saan hakkama ja panna koos paika ajakava.“

„Vajan abi suurema pildi nägemiseks. Muidu jooksen pidevalt kui orav rattas.“

„Vajan praktilisi näpunäiteid ja soovitusi, mida oma hirmude ja ebakindlusega teha. Mida teha piiravate omaduste ja uskumustega?“

„Ma ei tunne ennast piisavalt. Vajan abi oma tugevuste ja annete mõistmiseks.“

„Kuidas saada üle hirmust end teiste silmis lolliks teha? See ei võimalda mul ju midagi müüa!“

„Kuidas ületada vastutuse hirmu?“

„Tahan julgeda inimestega avatumalt rääkida.“

„Ma vajan julgustust ja innustust.“


MEIL ON AU ESITLEDA UUDSET, PRAKTILIST JA ALUSTAVAT ETTEVÕTJAT
PÄRISELT TOETAVAT KUUEKUIST ETTEVÕTJA ARENGUPROGRAMMI
“UNISTAJAST PÄRIS ETTEVÕTJAKS”


Me mõlemad oleme ettevõtjad ja teeme „oma asja“ ning oleme kõik ebakindlused, hirmud ja mured läbi käinud.

Me esindame ettevõtjaid, kelle tegevus põhineb oma tugevustele ja selle jagamisele.

Epp Adler

Epp Adler

„Ma lahkusin kontoritöölt 2004. aastal. Sellest ajast olen teinud „oma asja, omal moel“. See teekond on olnud nagu üks võluv mägimatk. Vahel on hirmus, vahel väsitav, kuid teel on lõpmatul hulgal kauneid hetki, tippude vallutamist ja tõelist eneseteostust. Minu kirg on inimeste võimekus ja unikaalsus ning Ise olla tohtimine. Ennast tundev inimene suudab endaga sõber olla ja on ka väga tore kaaslane tööl, kodus ja ühiskonnas.

Minu äri/kaup on täna ja on tegelikult alati olnud  Enesekindlus, Enda tundmine ja Julguse leidmine, isegi kui sa kardad. Mul on tundlikud ebakindluse märkamise antennid, oskan rääkida inimese tugevustega ja vaigistada ebakindluseid. Täna olen Enesemeisterlikkuse coach ja koolitaja. Minu ettevõtlustegevus on jõudnud enam kui 160 000 inimeseni. Olen koolitanud tuhandeid gruppe ja viinud läbi enam kui 500 projekti 30+ riigis. Ma tean, mida tähendab karta kõike ja olla väga ebakindel, isegi kui see välja ei paista. Ja tean ka, et elu tuleb vaatamata hirmudele elada.

Võti seisneb enda üles leidmises. Vahel kaob ta hirmude, ebakindluste ja kiirete argitoimetuste vahele ära. Minu moto „Endaks saamine on elutöö.“ Minu missioon on aidata superandekatel inimestel ennast tunda ja väärtustada, et nad saaksid hakata vabalt ennast teostama, sest maailm vajab neid.“

Krista Teearu

Krista Teearu

„Ma olen olnud 20 aastat suurettevõtete pearaamatupidaja. Mul on majanduse, õiguse ja raamatupidamise tippharidus. Aga ühel hetkel tundus, et midagi on puudu. Tekkis unistus vabadusest – vabadus töötada oma valitud ajal, vabadus sõita talvel kuuks-paariks soojale maale kui talv ära kurnab, vabadus tegeleda erinevate projektidega omas tempos. Vabaduse unistus viiski ettevõtluse teele. Pilvebüroo blogi sai alguse sõprade ja tuttavate maksude ja raamatupidamise teemalistest küsimustest. Küsimused kordusid ja nii tekkis idee, et ma võiks ju need vastused blogisse kirjutada.

Algus oli raske ja hirmutav, kuid kiiresti selgus, et keegi ei rünnanudki ja hoopis taheti veel lugeda. Nii avastasin, et mulle meeldib ka kirjutada ja oma kirjutamisega olen saanud olla abiks paljudele ettevõtjatele. Mulle meeldib teha finants- ja raamatupidamisinfot lihtsaks, selgeks, arusaadavaks ja kättesaadavaks. Inimestel on liiga palju müüte ja hirme, mis muudavad rahaasjad takistavaks tondiks. Minu teine kirg on internetiturundus ja online-äri, see kirg toetab otseselt minu unistust vabadusest.

Tänaseks pakun mõnekümnele ettevõttele raamatupidamisteenust ja suurele hulgale ettevõtjatele finantsinfot. Ma olen kirjutanud kaheksa e-raamatut, minu veebil on igakuiselt 15-20 tuhat lugejat, meililistis üle 6000 ja Facebooki grupis üle 3000 liikme.  Uskumatu, et see kõik algas ühest arglikust blogipostitusest. Lisaks pakun toredatele ja andekatele naistele lisatööd.“

Me oleme oma ettevõtluse teel vajanud üksteise abi. Krista aitas Epul mõista raamatupidamise lihtsust ja saada üle „kindlasti teen valesti“ hirmust. Epp aitas Kristal peidust välja tulla, sest nii kirglikult ja lihtsalt finantsidest rääkiv inimene peab olema nähtav ning kuuldav, et ka teised saaksid innustust. Ja lisaks oleme üksteist toetanud paljudel teistel nähtavatel ning nähtamatutel viisidel.

Me oleme aidanud üksteisel mõista kui rasked ja lihtsad ettevõttega seotud asjad võivad olla. Paljud finantse hästi mõistvad inimesed ei kujuta ette, et nende ABC võib algajale ja kogenematule ettevõtjale tunduda mõistmatute XYZna. Nad vahel ei kujuta ettegi kui vähe on võimalik teada. Me teame ja mõistame kõiki ettevõtluse ja eneseusuga seotud ebakindlusi ja hirme ning nende ületamist.

MIKS ME SELLE PROGRAMMI LÕIME?

 • Liiga paljud ideed jäävad hirmude ja ebakindluste pärast teostamata.
 • Liiga paljud alustavad ettevõtjad jäävad üksi.
 • Liiga paljud alustavad ettevõtjad jäävad kinni liigsesse õppimisse.
 • Suur hulk ettevõtte alustamisega seotud infot tundub liiga keerulisena.
 • Me tahame demüstifitseerida oma ettevõtlusega alustamise.
 • Me tahame olla sulle toeks, et saaksid ebakindlusele ja riskidele vaatamata astuda julgelt sellele raskele, kuid väga palju pakkuvale teekonnale.
 • Me tahame pakkuda sulle mõttekaaslaste tuge. Inimeste, kes on samas seisus ja kes ei pea sinu mõtteid ja tundeid veidrateks, vaid tunnevad täpselt sama.
 • Me tahame aidata Sul näha oma ettevõtte loomist võimalikuna ehk muudame ettevõtte arendamise suupärasteks ampsudeks.
 • Me tahame aidata Sul avastada enda tugevused, võimekused ja unistused, mis on kogu julguse ja enesekindluse alus.
 • Me tahame anda Sulle nippe, mida teha hirmude ja ebakindlustega, et nad nii palju ei segaks ja takistaks.
 • Me tahame aidata Sul päriselt alustada!

Aitame sind alustada reaalse tegevusega, selgitades vajalikke teemasid võimalikult lihtsalt ja keskendudes kõige olulisemale.

Teeme palju harjutusi, kasutame töölehti ja mõtestame oma tegevust. Keskendume reaalsete tegude tegemisele.

Programm kestab kuus kuud, mai lõpust oktoobrini

Alustame motiveeriva kick-start-nädalavahetusega mai lõpus. Saame tuttavaks, räägime oma lugusid, tegeleme hirmude vähendamisega ja koostame plaane.

Teeme esimese ringi peale kõigile olulistele teemadele, räägime kuidas asju reaalselt tehakse:

 • Sina – kui oma ettevõtte tähtsaim ressurss.
 • Ettevõtlus, ettevõtjaks kasvamine, ettevõtte arenguetapid, delegeerimine, koostöö.
 • Raamatupidamine, finantsid, maksud – põhitõed, et sa teaksid oma kohustusi.
 • Turundus, idee testimine, hinnakujundus, internetiturundus.
 • Toote ja teenuse arendamine.

Kick-starti pühapäeva õhtuks on Sul:

 • julgus ja enesekindlus tunduvalt kasvanud.
 • olemas ülevaade oma seisust ja valmis järgmise kuue kuu plaan – tead oma eesmärki ning sul on kava olemas, kuidas sinna jõuda.
 • turvatunne, et sul on toetus.
 • oled registreeritud kursuse toetavasse Facebooki gruppi.
 • oled leidnud endale sobiva mastermindi grupi ja oma teekaaslastega tuttavaks saanud.
 • olemas väga lihtne tasuta kodulehekülg.
 • esimene ülevaade olulistest teemadest ja müstika nende ümbert kadunud.

Järgnevad neli kuud keskendume teemadele:

 • JUHIKS KASVAMISE JUUNI – juhiks, ettevõtjaks ja omanikuks kasvamine.
 • TURUNDUSE JUULI – turundus, õige hind, branding, internetiturundus.
 • RAHAASJADE AUGUST – raamatupidamine, finantsid, maksud, rahaga sõbraks saamine.
 • ÄRIARENDAMISE SEPTEMBER – toote ja teenuse arendamine, sama idee paljudes formaatides.

Igal kuul on üks kolmapäevaõhtune intensiivne töötuba vastaval teemal.

Lisaks on sul toetav ja julgustav suhtlus Facebooki grupis ning regulaarsed kohtumised väikestes mastermindi gruppides (võimalusel reaalselt kohtudes, aga vajadusel ka video kaudu).

Oktoobris keskendume järgmise poolaasta plaanide tegemisele ja oktoobri lõpus on kavas ühe-päevane kokkuvõtete ja edasiste plaanide tegemise kohtumine.

Programmi lõpuks on Sul:

 • Ülevaade sellest, mis on ära tehtud.
 • Oled tugevalt arendanud reflekteerimisoskust, et saaksid teha teadlikke häid valikuid.
 • Enese esitlemise oskus ja rahu sellega.
 • Oskus aru saada, mis tükkidest ettevõtte arendus koosneb ja et need ei ole midagi müstiliselt keerulist.
 • Suhtumine, julgus ja oskus küsimustele vastuseid leida.
 • Enesemeisterlikkuse oskus – enesejuhtimise ja enesemotiveerimise võime
 • Suhtumine ja arusaam, et finantsjuhtimine on ettevõtluse võimaldaja, mitte ainult vastik kohustus.
 • Nimekiri – kes sinust peaks teadma, et äri saaks areneda ja taktikaline plaan – kuidas ma nendega saan kohtuda.
 • Arusaam, kes on su klient ja kus ta on.
 • Baasdokumentatsioon ja süsteem on sisse seatud ning oskad ja julged neid hallata.
 • Elementaarne toimiv ja Sind esitlev veeb koos sinu äri toetava baas-sisuturunduse sisuga.
 • Arusaam oma finantsunistusest ja selleni jõudmise strateegia.
 • Järgmise poole aasta tegevuskava.

Grupi suuruseks on 20 inimest:

 • Piisavalt suur, et saaksime moodustada sobivad mastermindigrupid.
 • Piisavalt väike, et saaksid kõigiga tuttavaks ja tunneksid end turvaliselt.

Ajakava

Sinu investeering

Registreerida saab kuni 12.05.17:
6 x 250 eurot või 1200 eurot kohe tasudes

(ainult esimene nädalavahetus: 297 eurot)

 

Kui soovid programmis osaleda, palun registreeri end allpoololeval vormil: