Tere tulemast Pilvebüroo töövahendite leheküljele.

Siit leiad hoolikalt koostatud ülevaate erinevatest töövahenditest, mida sa saad oma ettevõtte arendamiseks kasutada. Kõiki siinseid töövahendeid kasutan ma ise või olen neid mingil etapil oma ettevõtluses kasutanud. Vali, mis sulle parasjagu oluline tundub.

Enne ülevaate alustamist oluline info.

Mõned allpooltoodud lingid on affiliate lingid, mis tähendab, et kui sa otsustad endale selle programmi osta, teenin ma väikese soovitustasu. See ei tekita sulle täiendavaid kulusid. Mul on isiklikud positiivsed kogemused kõigi nende ettevõtetega ja ma soovitan neid nende väärtuslikkuse tõttu, mitte soovitustasu teenimise eesmärgil. Palun ära kuluta oma raha neile toodetele, kui sa ei ole veendunud, et need on sulle parimad ja aitavad sul oma eesmärke saavutada.

VEEB JA E-MAIL

Veebimajutuse osas ma olen kasutanud aastaid Zone teenuseid. Lihtne, selge, mugav, turvaline.

Kui sinu tegevus on suunatud Eesti turule, on see ilmselt üks lihtsamaid valikuid. Kui sinu tegevus on suunatud välisturule, siis tasub kaaluda sihtturu veebimajutusi.

Minu veeb on ehitatud WordPressile. Kõige levinum lahendus. Hoiatusena peaks märkima, et WordPress on ka üks rünnatavamaid veebiplatvorme, nii et turvalisuse peale tuleb mõelda. WordPressi veebil on mõistlik kasutada professionaali abi, et kõik pluginad koos töötaks ja turva-uuendused oleksid paigaldatud.

Meililisti halduseks kasutan Convertkit’i . Ma armastan Convertkit’i, see on nii loogiline ja kasutajasõbralik! Olen omal ajal kasutanud ka Aweber’it ja GetResponse’i, aga Convertkit on kaasaegsem ja mugavam.

Mulle meeldib, et ma saan lisada kasutajatele tag’e ehk ära märkida näiteks oma erinevate raamatute ostjad ja neile teate saata, kui raamat on uuendatud. Võimaldab kasutada segmenteerimist ehk jaotada lugejad nende huvide järgi. Autoresponder’i (automaatse graafiku järgi saadetavad valmiskirjutatud meilid) võimalust kasutan ma oma 10-päevase tasuta veebikursuse jaoks. ConvertKit’ist järgmine tase on Infusionsoft, aga selle õppimiskõver on märksa tõsisem ja hind samuti märksa kopsakam.

Veebiteema on valmiskujundus, mille saad lihtsalt oma veebile peale sikutada, vajadusel seda veidi kohendades. Pilvebürool on praegu Avada teema. Jäänud sellest ajast kui veebipood veel samal saidil oli, praeguseks veidi overkill. Aga teema on tubli ja tugev.

Veebipluginad on lisavidinad veebile, mis võimaldab soovitud töid teha. Kasutan SumoMe tasulist lahendust  listiliitumisvormide jaoks. Mulle meeldib, et hüpikaknad on efektiivsed, aga mitte üleliia pealetükkivad. Analüütika ja A/B testimine on väga hea.

VEEBIPOOD JA TOOTED

Eestlastele meeldib maksta pangalinkidega, seetõttu kasutan oma veebipoes just Maksekeskuse teenuseid. Maksekeskus on mugav võimalus ühest kohast kõik makseviisid tellida, nii pangalingid kui krediitkaardimaksed. Jah, nende teenustasu pole just väga pisike, aga mugavus maksab ka midagi (ja säästad raamatupidaja teenustasu, sest erinevate pankade maksete kokkuviimine arvetega on päris suur töö).

Videotöötluse jaoks kasutan Camtasia programmi, väga hea nii ekraanitegevuse salvestuse jaoks kui ka PowerPointi salvestuse töötluse jaoks.

Audiotöötluseks kasutan Audacity’t – Tore väike tasuta programmike, mis võimaldab audiot töödelda ja audiot erinevate formaatide vahel liigutada.

Videokursuse videote majutamiseks kasutan Vimeo Pro paketti. Mugav, seadistatav ja turvaline lahendus.

TIIMITÖÖ

Jooksvaks suhtluseks kasutame Slacki. Ma absoluutselt jumaldan Slacki, nii mugav ja õige.  Tasuta ka veel päris suures ulatuses. Kui Skype ja Fleep on isikukesksed, seal on sul tööasjad ja ettevõtte asjad segamini, siis Slack on konkreetselt ettevõtte oma suhtluskanal. 1:1 jutud, temaatilised kanalid ja grupivestlused. Lisaks failivahetus, ohtralt robot-äppe ja videokõnede võimalus.

Raamatupidamisbüroo ajahalduseks, aruandluseks ja tööülesannete haldamiseks kasutame UKU’t. Uus ja äge Eesti asi, spetsiaalselt raamatupidamisbüroode jaoks tehtud 😊 Varem kasutasin ülesannete halduseks Asana’t ja aja jälgimiseks Toggl’i, aga UKUs on need mõlemad võimalused koos olemas.

Veebikoosolekute jaoks on minu meelest hetkel parim lahendus Zoom, just kui osalejaid on rohkem kui mõni inimene. Võimaldab automaatset salvestust, aja kokkuleppimist, osalejaid näitab ruudukestena või saad kedagi suuremal ekraanil vaadata, lisaks chat-aken. 1:1 vestluste jaoks pole mõtet tasulist programmi muidugi osta, selleks sobivad hästi nii Skype kui Slack, varem olen kasutanud ka Google Hangouts’i.