Ostukorv

Arhiiv

Avaleht/Pilvebüroo e-raamat/Raamatupidamine. Lihtsalt ja selgelt alustavale ettevõtjale

Raamatupidamine. Lihtsalt ja selgelt alustavale ettevõtjale

12.42 

Ettevõtjana sul tuleb igal juhul oma numbrite ja aruannetega sõbraks saada. Numbritest ei ole pääsu kuskile, enesekindluse suurendamiseks on parim viis veidi oma teadmisi täiendada.

Siit raamatust saab värske ettevõtja omale alustamiseks vajaliku info ja kogenum ettevõtja leiab kindlasti mõne hea näpunäite.

Miks seda raamatut osta?

 • räägib lahti põhimõisted – mis on kirje, kanne, deebet, kreedit, konto, algdokument, reskontrod jne;
 • kõnnib kaasa alustava ettevõtjaga, vaatleb ükshaaval tehtud tehinguid ja koostab neist raamatupidamiskanded;
 • arvestab töötasu, põhivara amortisatsiooni ja dividende;
 • toob näiteid, kuidas koostada majanduskulude aruannet ja lähetuskulude aruannet (blanketid lisatud failidena);
 • näitab, millised nõudmised on algdokumentidele ja kuidas koostada müügiarvet (käibemaksuta ja käibemaksuga arvete blanketid lisatud failidena);
 • selgitab, kuidas koostada lihtsaid põhiaruandeid – kasumiaruanne, bilanss, rahavoogude aruanne;
 • räägib, millised nõuded on majandusaasta aruandele ja koostab esimese aasta aastaaruande;
 • lisaks on juttu ka raamatupidamise korraldamise võimalustest ja raamatupidaja valiku aspektidest.

Sisukorra ja sissejuhatusega saad tutvuda siin

Kirjeldus

E-raamat (pdf, mobi, epub), 45 lk.

Neli lisa (failidena allalaetavad):

 1. alustava ettevõtja aastaaruanne
 2. pearaamat Exceli tabelis, koos kõigi kirjeldatud tehingute ja aruannetega
 3. majanduskulude aruande näidis
 4. lähetuskulude aruande näidis

Raamatupidamine võib paraja raketiteadusena tunduda. Kui aga ettevõtlusega tegelema hakata, ei saa sellest üle ega ümber. Ehkki keerukamates ja miks mitte ka lihtsamates küsimustes tasub pädev raamatupidaja firma rahaasjadel silma peal hoidma kutsuda, kulub ka igale ettevõtjale endale pisut raamatupidamisalaseid algteadmisi ära. Käesolev raamat pole õppematerjal raamatupidajale – see on pädev finantsnõu ning tutvustav infoallikas neile, kes oma ettevõtlusega tegelema plaanivad hakata või sellega juba tegelevad. Kogenud raamatupidaja ning Pilvebüroo finantsblogi pidajana oskab Krista Teearu lihtsas ja selges kirjas välja tuua kõik, millele juba ettevõtte loomise ja planeerimise eel mõtlema võiks hakata. Tegu on kompaktse teatmikuga, mis annab kiired ja selged vastused ka neile küsimustele, mida ehk ise üldse küsida ei taipakski. Lisaks erinevatele raamatupidamistõdedele saab tekstist mõtteainet selle kohta, miks üleüldse oma ettevõte luua, kuidas korraldada firma raamatupidamine, kuidas raamatupidajast omaette finantsnõustaja võib saada jne.

Raamatu sisu haakub hästi ka mullu Krista sulest ilmunud hinnakujunduse käsiraamatuga “Õige hind toob rohkem raha”. Kui esimene õpetas, kuidas oma töö eest väärilist tasu küsida ning kuidas õiglast töötasu üleüldse välja arvutada, siis praegune ,,Raamatupidamine. Lihtsalt ja selgelt algajale ettevõtjale” näitab selgelt, millega tuleks ettevõtet luues arvestada ja kuidas näeb ettevõtte käekäik välja läbi raamatupidamise. Kui oled juba veidigi peas keerutanud mõtet iseenda tööandjaks hakata, tasub nii see kui teine raamat kaanest kaaneni läbi töötada. Krista raamat on parem kui Google, kuna see koondab kogu informatsiooni ühte dokumenti.

Mari Leosk, portaali Teadlik Vanem looja ja toimetaja, www.teadlikvanem.ee

60 päeva garantii!

guarantee

Kui sa tunned, et see raamat ei olnud sulle, siis ma su raha ei taha. Kui sa oled ükskõik mis põhjusel rahulolematu, kirjuta mulle 60 päeva jooksul ja ma kannan sulle raha tingimusteta tagasi.